STYRELSE

Styrelsen består av medlemmar från företag och akademi. De har alla skärande bearbetning som en viktig del i sin verksamhet. Andra gemensamma nämnare är en hög tekniknivå och stark drivkraft för att fortsätta utveckla teknik och kompetens i Sverige.

Läs mer om Chris Schmidt, ordförande
Läs mer om Andreas Thoresson

Chris Schmidt (Ordförande)

WhizCut of Sweden
chris.schmidt@whizcut.com

Bengt Swanström

Willo
bengt.swanstrom@willo.se

Elaine Johansson

Finmekanik i Småland
elaine@finmekanik.se

Linda Fransson

Gnosjö Automatsvarvning
linda@svarvning.nu

Andreas Thoresson

Roslagsverkstäder
andreas@roslagsverkstader.se

Peter Krajnik

Chalmers
peter.krajnik@chalmers.se

Patrik Forsberg

Volvo Group Trucks Operations
patrik.b.forsberg@volvo.com

Roland Ringhede

CEJN
roland.ringhede@cejn.com